Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Katowickiej

Przygotowanie do małżeństwa

Odwiedziło nas:

Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Bieżący miesiąc
Dotychczas
90
222
778
4568
95155

Twój IP: 54.159.85.193
2018-05-23 05:35

Wiadomości

SPOTKANIE

2018 04 04 spotkanie

 

3 kwietnia 2018 r., Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc spotkał się z grupą osób związanych z duszpasterstwem rodzin i tworzących programy formacyjne dla małżonków.

Programy są odpowiedzią na wyzwanie papieża Franciszka, aby towarzyszyć małżonkom w różnym wieku i na różnych etapach ich małżeńskiego życia. Programy nie są tradycyjną katechezą dla dorosłych, ale towarzyszeniem małżonkom, mającym na celu rozeznawanie wraz z samymi zainteresowanymi ich potrzeb na drodze rozwoju miłości małżeńskiej i rodzinnej oraz na ich drodze do świętości. Kolejnym etapem towarzyszenia jest wspólne poszukiwanie rozwiązań, narzędzi do umacniania i rozwijania więzi małżeńskiej i rodzinnej oraz relacji z Panem Bogiem. Służą temu między innymi spotkania w małych grupach oraz Notatniki przeznaczone dla każdego małżeństwa, które są inspiracją do własnej formacji.

Do tej pory zostały przygotowane programy formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej oraz dla małżonków w wieku średnim. Trwają prace na programami dla rodziców oczekujących narodzenia dziecka i chrztu oraz dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Wszystkie programy zawierają tematy dotyczące umacniania miłości małżeńskiej, wychowania dzieci oraz pogłębiania życia religijnego rodziny.

 

Copyright © Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Katowickiej